Јована Димитријевић рођена је 26.01.1989. године у Београду. Након завршене гимназије уписује Факултет за уметност и дизајн у Београду, смер унутрашња архитектура. У току четворогодишњих студија,уичествовала на више колективних изложби организованих од стране факултета. На тему различитих ликовних и визуелно колажних радова.
-Колективна студентска изложба у Библиотеци града Београда
-Колективна изложба колажа,Алтернативна сцена; павиљон ,,Цвијета Зузорић“
-Објављене фотографије на сајту модног италијанског часописа “VOGUE“
Светлост и сенка
Сенка је моменат присутан у сваком тренутку.
Уско повезана, готово немогуће примећена без присуства светлости. Светлост и сенка у свом односу стварају силуете, истичу волумен предмета и дају нов облик фотографији.
Прочишћен изглед и новоуочена пуноћа облика омогућава специфићну отвореност и транспарентност посматрачу.
Жеља да лепота и префињеност ликовног буде доступна и у визуелном.
Ова изложба представља јединствен поглед аутора на свет око себе. Визура из које су објекти посматрани, колорит као и одабир предмета указује на префињеност и рафиниран стил у сваком сегменту фотографије. Разноврсност предмета са којима се аутор поигравао у игри светлости и сенке су својеврстан показатељ свестраности аутора да на необичан начин прикаже лепоту рефлексије различитих облика и боја. Динамика фотографија се огледа у мултиплицирању предмета као и поигравању њиховом перспективом.
Јована, својим радом, изузетном посвећеношћу и страшћу према уметности и свом стваралаштву изазива дивљење и поштовање код својих колега и пријатеља. Пратећи њен рад и развијање посебне врсте естетике током година са сигурношћу закључујем да ова уметница, али пре свега изузетна особа коју красе бројне врлине у себи поседује изузетан дар, дар да у свему што је окружује пронађе инспирацију коју ће са неизмерном љубављу и преданошћу преточити у нешто креативно и посебно. Данас је то фотографија, сутра дизајн неког комада намештаја а у будућности, у будућности ће доказати да за њу не постоје границе у уметничком изражавању и да ће својим делима оставити траг у уметности.
Марко Ивковић, модни креатор
Нежна, правична, темељна, са стилом, одличан пријатељ, савршена у кухињи, пуна љубави за све. Одлучна у својој намери да успе у свему што је занима и све што почне уради до краја, боље него било ко други, зато што сагледа ствари из више углова, тако да финални производ који од ње видимо на крају изгледа савршено! Девојка за све!
Тешко је описати особу коју толико дуго знате и волите у пар реченица, али је лако у једној речи – САВРШЕНА.
С пријатељским поштовањем и љубављу,
Оливер Марић





 
                     
                     
                     
                    